Srpen 2018

Mí malí přátelé

2. srpna 2018 v 15:17 | Maggie Veggie |  Zvířecí kamarádi

V tomto článku bych vás chtěla seznámit s přáteli mému srdci nejbližšími, a to s našimi čtyřnohými miláčky. Lásku ke zvířatům jsem ve svém životě nikdy nemusela nijak zvlášť pěstovat, protože byla vždy mou přirozeností. Úcta a obdiv k přírodě jsou pro mě naprostou samozřejmostí. Není to pouze nějaká naučená role, tak trochu si myslím, že jsem se s tímto kladným postojem ke všemu živému už narodila. Když se potřebuji uvolnit nebo si prostě jen spravit náladu, vždy vyhledám něco z darů Matky Země. Ať už se jedná o obyčejnou procházku někam do hezkého terénu, při níž jakoby se starosti zcela vytratily nebo je to právě hra s mými zvířecími kamarády. Někdy mi postačí ke spokojenosti i pohled na krásnou, drobounkou kytičku, a vím, že je vše, jak má být.
Doufám, že lidí s podobným přístupem k přírodě je ještě stále dost, protože jinak by dle mého názoru jakýkoli vývoj civilizace postrádal svůj smysl, kdybychom ve svých myslích a srdcích především, zapomněli na svůj dávný prapočátek.
I já samozřejmě ráda používám moderní techniku. Ať už se jedná o dnes tak banální věc, jako je mobilní telefon nebo třeba i elektrickou kytaru, na kterou si občas s radostí zahraji. Myslím si, že popřít dění okolo sebe a zcela se odvrátit od výdobytků civilizace není zrovna to nejrozumnější řešení, jak se navrátit ke kořenům. Každá mince má dvě strany, a to jak, s věcmi naložíme, záleží pouze a opět na každém jednotlivci. Nicméně představa, že by se časy budoucí měly odehrávat pouze v rámci virtuální reality, mi taky nezní zrovna lákavě.
Myslím si, že veškerá existence je jednoduše a prostě založena na principu rovnováhy čili harmonie. A jsem přesvědčená o tom, že ji najdeme úplně všude. Někdy tedy stačí se pouze tomu věčnému balancování z jedné strany na druhou trošičku přizpůsobit a pak by to mělo vše jít lehčeji a mnohem lépe.
A koho, že vám to dnes vlastně představuji?