Nový začátek

28. července 2018 v 12:08 | Maggie Veggie |  Osobní

Říká se, že každý začátek je těžký a věřte nebo nevěřte, dávám tomuto rčení za pravdu. Dnes je tomu přesně týden, kdy jsem se rozhodla přejít od teorie k praxi a naprosto změnit svůj postoj vůči jídlu. Kdybych se mohla oznámkovat v rámci teorie, pak bych si s přehledem dala jedničku podtrženou s deseti hvězdičkami k tomu, o to horší hodnocení bych pak udělila svým praktickým schopnostem.
Jsem přesně tou ženou, kterou různé diety, omezování se, sportovní pokusy, následné hubnutí a opětovné tloustnutí, provází celý život. Nikdy jsem neměla postavu modelky, i když svou výškou 175 cm do této kategorie docela slušně zapadám. Jenže ta váha, mrška jedna, se stále nechce vejít do společensky přijatelných norem.
Většinu svého dospělého života jsem prožila s lehkou nadváhou. Nelíbilo se mi to. Snažila jsem se to změnit. Někdy jsem byla v tomto snažení úspěšnější více, jindy méně. Jenže v roce 2005, ano uznávám je to už dlouhá doba, jsem vážně onemocněla a vlivem léčby a s tím související změnou životního stylu, má váha během jediného roku vystřelila raketově vzhůru a od té doby se jí moc nechce poklesnout. Věřte mi, že za těch šťastně nešťastných 13 let jsem učinila bezpočet pokusů o zhubnutí. Někdy se mi podařilo dát dolů i 25 kg, jindy jen pár kilo, ale suma sumárum, to nikdy nebylo trvalé a udržitelné. Většinou jsem hodně hladověla a s tím samozřejmě souvisely i nepříjemné pocity, které tyto pseudodiety provázely. A aby to bylo v mém životě ještě zapeklitější, tak jsem si před dvěma roky vykloubila koleno, což mělo za následek naprostou devastaci mých kolenních vazů. Takže operace ani dlouhý pobyt na lůžku mě logicky neminuly. Ale dostala jsem se z toho, a to z hlavního důvodu, že jsem to tak prostě od první chvíle po úrazu chtěla. Moje prognóza nezněla vůbec poeticky, ale já jsem si naprosto odmítala připustit, že bych do budoucna byla zbavené osobní svobody, kterou pro mě pohyb rozhodně představuje. Nyní jsem v takové fázi, kdy bez větších problémů zvládnu ujít i několik kilometrů, a to i v horším terénu, takže na nedostatek pohybu si rozhodně nemůžu stěžovat.
Ale abych se vrátila k hubnutí. Strategie, kterou jsem nyní zvolila, je jiná než ty předchozí. Už to není o hladovění, ale o kompletní změně jídelníčku. Vím, že ve společnosti stále panuje názor, že člověk je již od pravěku všežravec, a že maso do jeho jídelníčku rozhodně patří. Já tento názor ale nesdílím. Pravěk máme dávno za sebou. Žijeme v době velkých možností a volba toho, co do svého těla přijímáme záleží pouze na nás. Já již dlouho vím, že má letitá volba byla špatná až do morku kostí. Jídlo pro mě bylo vždy velmi účinným antidepresivem. Objevil se problém, tak hurá něco sníst, hlavně ať už se nemusím trápit a endorfiny letí směle vzhůru!!! Jenže takhle už to ve svém životě řešit nechci. K přechodu na vegetariánství jsem se připravovala už dlouhou dobu, ať ve své mysli, či studiem nejrůznějších materiálů. Konečné rozhodnutí padlo minulou sobotu, kdy jsem maso prostě rázně a bez debat vyškrtla ze svého jídelníčku. A výsledek? Dvě kila váhy jsou dole, bez toho, abych se mučila hlady. A navíc se cítím mnohem lépe po fyzické i psychické stránce. Vím, že budu pokračovat dál. Tuto změnu nevnímám, jako nějakou další dietu, tu velkou kamarádku jojo efektu, nýbrž jako ten "Nový začátek". Začátek změny přístupu sama k sobě, ke svému tělu, k přírodě a především je to pro mě cesta ke splnění si svého největšího životního snu, a tím pro mě zdravé a štíhlé tělo prostě je. Nechci už pouze snít, naopak chci žít svůj sen a vy, milý návštěvníci mého blogu můžete být u toho. Tento blog bude takovým tím virtuálním průvodcem, který mě bude na mé cestě provázet, a kdybych to náhodou chtěla vzdát, vždy sem rychle nahlédnu, hodím zpětný chod a pokorně se vrátím přesně tam, kde chci být, na cestu za svým vlastním, lepším já. Vás milí čtenáři prosím o jediné: "Držte mi palce, protože vím, že nic není jednoduché a zároveň mě motivujte, protože motivace je matkou kreativity, a tu já chci naplno využít i v procesu přeměny ženy s přebytečnými kily neustále bojující, na ženu spojenou sama se sebou, se svým životem a se svým tělem především.

Maggie Veggie Mrkající
Mé současné já, dnes ráno na naší zahradě.

Moje největší kulinářské inspirace.


Plus kytička pro štěstí.


 


Komentáře

1 Janina Janina | Web | 31. července 2018 v 10:04 | Reagovat

Máš krásné tričko :-P i já mám ráda motýli ;-) tvoje záhlaví a ten citát nemají chybu ??? .

2 Maggie Veggie Maggie Veggie | Web | 31. července 2018 v 12:04 | Reagovat

[1]: Moc ti děkuji za krásný komentář. :-) Tričko je mé oblíbené. ;-) Děkuji i za pochválení úvodní fotky a citátu, moc si toho vážím. :-)

3 Jeife Jeife | E-mail | Web | 31. července 2018 v 22:04 | Reagovat

Ahoj, vítej na blogu :)
Moc ti držím palce a gratuluju k přechodu na vegetariánství. Sama jsem byla 2 roky vegetariánka a teď jsem 3. rokem vegankou. Je to fakt super rozhodnutí. Jen ti musím říct ... chce to fakt pohlídat bílkoviny. Ono opravdu nestačí vyškrtnout maso a jíst jen brambory s omáčkou.
Vidím to i na sobě. Když mám přes den dostatek bílkovin, chuť na sladký mě obejde obloukem (max mám chuť na šťavnatý ovoce). Ale když přes den nemám dost bílkovin, tak mě honí chuť na sladké :D
Doporučuju kuchařku ze svatojánu - buď v tištěné podobě, nebo i na fb mají stránku se spoustou receptů.
Jo a taky zeleninový smoothie, fakt skvělej vynález v tomhle vedru.
Kdybys chtěla s něčím poradit, napiš na jeife97@seznam.cz :)

4 Maggie Veggie Maggie Veggie | Web | 1. srpna 2018 v 8:52 | Reagovat

[3]: Ahoj,
moc ti děkuji za krásné přivítání na blogu. :-) O přechodu na vegetariánskou stravu jsem uvažovala hodně dlouho, než jsem se konečně rozhodla udělat ten správný krok. ;-) A jsem přesvěčená o tom, že to bylo to nejlepší rozhodnutí v mém životě. :-) K veganství bych se jednou taky moc ráda dopracovala, ale zatím tomu ještě nechávám volný průběh. Co se týká skladby potravy, tak tu se svému novém životnímu stylu snažím maximálně přizpůsobit. Vařím teď každý den a snažím se vybírat ty nejvhodnější ingredience. Něco málo už mám i načteno. Jídlo si připravuji buď podle kuchařek nebo se snažím i o vlastní výtvory. A musím zcela otevřeně napsat, že ten pocit, kdy si člověk připraví zdravé a zároveň velmi chtné jídlo se nedá s původním sebeobviňovacím stylem stravování vůbec srovnat. K dnešnímu dni mám celkový úbytek tři kilogramy a jsem moc vděčná za každé deko, které ztratím, aniž bych se týrala hlady. Za každou tvou radu ti budu moc vděčná a určitě bych se s tebou ráda poradila i přes e-mail. Ještě jednou ti moc a moc děkuji a ohromně mě těší, že tě můj blog zaujal. :-) Přeji ti krásný den. :-) Markéta :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama